در این کتاب تلاش شده با آماده سازی نوشته هایی ساده، با روش غیرمستقیم و طرحی داستانی، اطلاعات کلی، عمومی و پایه را درباره هنرهای گوناگون در اختیار همگان به ویژه نوجوانان قرار دهند و راه ارتباط با جهان را هموارتر کنند. مجموعه "هنر به زبان ساده" در چهار بخش تهیه خواهد شد: 1. هنرهای دیداری: نقاشی، خطاطی، عکاسی، معماری، گرافیک 2. هنرهای نوشتاری: داستان، شعر، 3. هنرهای شنیداری: موسیقی 4. هنرهای نمایشی: نمایش، سینما و در انتهای کتاب کتاب نامه پایه اصطلاحات پایه و هنرمندان و آثار مهم هر رشته را نیز معرفی میشود...کتاب دریای عزیز اطلاعات پایه درباره شعر را در اختیار علاقمندان می گذارد.

منابع مشابه بیشتر ...

666f0e69b6f68.jpg

سه خاطره

محمد منتظر (آخوندی)

محمد منتظر نويسنده و شاعر انقلابي مجموعه خاطرات خود را از حدود سال‌هاي 40 تا 79 تاليف كرد و به چاپ رساند. به گزارش خبرنگار كتاب ايسنا: سه خاطره، مجموعه خاطرات محمد منتظر از آغاز نخستين جرقه‌هاي انقلاب يعني از سال‌هاي 40 است. به نظر وي ذكر اين خاطرات چه براي لذت يا تفرج خاطر خواننده و چه براي درس آموزي و پندگيري و يا صرفا براي كسب اطلاع مفيد و لذت بخش است. سه خاطره در سه بخش نوشته شده است، خاطره اول از سال 40 تا 49 در دوره جواني مي گذرد؛ خاطره دوم با عنوان از اوين تا اوين است به خاطرات وي در زماني كه زنداني سياسي بوده است مي پردازد؛ در خاطره سوم از خانه تا صاحبخانه است، كه در آن منتظر خاطرات سفر خود را به مكه معظمه به تحرير درآورده است.

666d98479da72.jpg

به نرمی باران (جشن نامه فریدون مشیری)

علی دهباشی

کتاب «به نرمی باران» به کوشش علی دهباشی تدوین و گردآوری شده است. کتابی که پیش رو دارید مجموعه ای از اشعار فریدون مشیری است که در 10 بخش تهیه شده است. این ده بخش عبارت است از: خاطراتی از فریدون مشیری, نقد و بررسی آثار او, گفتگوها, سروده هایی برای مشیری, مقالات مشیری, گزیده اشعار, ترجمه اشعار فریدون مشیری به زبان انگلیسی و فرانسه, کتابشناسی کتاب ها و مقالات فریدون مشیری، ناهید حبیبی آزاد, آثار و ترانه های فریدون مشیری، علی هاشمی و عکس ها و اسناد.